wstęp


Gratuluję!


Już jesteś na dobrej drodze i osiągnąłeś spory sukces chcąc rozwiązać swój problem. Mam dla ciebie jeszcze jedną dobrą wiadomość – decydując się na rozwiązanie swojego problemu pozwoliłeś sobie opuścić tę grupę ludzi, których problemy są tak wielkie, że zabierają ich ze sobą do grobu. My pozostawimy twoje pokonanymi! „Goliat” zostanie powalony a ty odniesiesz całkowite zwycięstwo. Jak do tego dojdzie? Otóż przedstawię ci kilka praktycznych kroków, które ja zastosowałem w moim życiu, a które doprowadziły mnie do zwycięstwa nad moimi „ goliatami”- czyli problemami, demonami i grzechami. One odbierały mi radość życia i uniemożliwiały być szczęśliwym i spełnionym człowiekiem. Wszystko to jednak uległo zmianie, gdy podjąłem kilka zdecydowanych kroków. Twój sukces jest gwarantowany! Więc nie traćmy czasu i od razu bierzmy się do pracy.

„ POKONAĆ GOLIATA „


… Goliat to filistyński, ciężko zbrojny wojownik, który dał się pokonać pasterzowi Dawidowi w dolinie Terebintu. Goliat, więc umownie niech będzie takim naszym typem na problem, którego pozornie nie da się pokonać. Ale jak sprawozdaje stara, bardzo mądra księga Samuela, Goliat został pokonany ( 1 Sm. 17).

Każdy problem może zostać pokonany!

Każdy problem ma swoją przyczynę. Dla mnie, jako człowieka wierzącego, praprzyczyną wszelkiego problemu jest grzech. Grzech jest jak zły kod genetyczny, jest jak wirus komputerowy. Grzech zniekształca normę prowadząc do deformacji. Deformacja zaś jest przyczyną zmian i uwarunkowań często na podłożu nieświadomości, która nie pozwala nam przeprowadzić reformację, by rozwiązać każdy problem.
A zatem potrzeba nam uświadomić sobie, czym jest grzech i jak się go pozbyć z naszego życia by powrócić do normy, którą jest spełnienie, szczęście i powodzenie w każdej moralnie dobrej dziedzinie naszego życia.

Czy już chcesz powalić swojego „ goliata”?
Na pewno tak!


Więc zaczniemy od modlitwy.

Dobry Boże, Ty, który mieszkasz w Niebie. Proszę Cię w imieniu Syna Twego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa byś przeprowadził nas przez karty tej książki z Twoim błogosławieństwem, a zwycięstwo nad „ goliatami „ stało się naszym udziałem.
Dziękuję.

Amen